Salgsorganisation

Pernod Ricard Denmark er en seriøs leverandør af vin og spiritus på det danske marked, og vi er en del af verdens andenstørste spiritusvirksomhed. Det forpligter.

Kunderne skal føle sig trygge, når de handler med os, og overbeviste om, at vi er den bedste samarbejdspartner. Og alt, hvad vi gør, skal være i overensstemmelse med vores tre værdier: entrepreneurial spirit, mutual trust og sense of ethics.

Til at løfte denne opgave har vi i salgsafdelingen sammensat et super motiveret team af dygtige medarbejdere, som brænder for at udvikle og udbrede vores viden om alle områder inden for såvel spiritus som vin, hvad enten vi bevæger os inden for detailhandlen, restaurationssektoren eller grænsehandlen. Alle arbejder de konstant for at sikre en tæt dialog og kontakt mellem os og vores vigtige kunder.

 

Jan Virenfeldt, Salgsdirektør

Detailhandel

Morten L. Larsen, Salgschef og Key Account Manager
+45 21 57 83 03, morten.larsen@pernod-ricard.com

Niels Pedersen, Salgskonsulent, Øst
+45 40 76 07 59, niels.pedersen@pernod-ricard.com

Peter Marker-Pedersen, Salgskonsulent, Øst
+45 20 28 3412, peter.marker-pedersen@pernod-ricard.com

Jens Devantier, Salgskonsulent, Vest
+45 40 76 07 63, jens.devantier@pernod-ricard.com

Flemming Sørensen, Salgskonsulent, Vest
+45 20 28 34 09, flemming.sorensen@pernod-ricard.com

Mikkel Waldemar, Salgskonsulent/KAM, Grænsen 
+45 61 20 83 50, mikkel.waldemar@pernod-ricard.com

Restaurationssektoren:

Jesper Beckmann, Salgschef og Key Account Manager
+45 21 29 15 06,  jesper.beckmann@pernod-ricard.com

Ruban Baskaran, Kbh/Sjaelland/Odense
+45 31 23 11 12 ruban.baskaran@pernod-ricard.com

Martin Madsen, Account Manager, Prestige Account Manager
45 28 10 05 91, martin.madsen@pernod-ricard.com

Kasper G. Nielsen, Account Manager, Århus/Jylland
+45 30 63 84 29, kasper.nielsen@pernod-ricard.com

Henrik Murel, Account Manager, Kbh/Sjaelland

+45 29 64 83 84, henrik.murel@pernod-ricard.com

 

Kundeservice

Telefon 32 32 90 01
E-post ksc@pernod-ricard-denmark.com
Åbningstid mandag – torsdag 08.00 – 16.00
Fredag 08.00 – 15.30